Q-FORM PREMIUM - TECHNOLOGIA FORMOWANIA WYPŁYWKI W NAROŻU ZA POMOCĄ FREZOWANIA

Głowice służą do frezowaniu doczołowego i obwodowego i posiadają dwa równolegle do siebie ustawione frezy z łopatkami na osi rotacyjnej, aby w jednym procesie frezowania móc obrabiać dwa elementy równocześnie. Każdy z frezów posiada obręcz szczotkową do oczyszczania skrawanej powierzchni profila PVC.

Multifunkcyjne centrum składa się z nowej 13-osiowej zgrzewarki czterogłowicowej typu AKS 9600 CUT i 4-osiowej oczyszczarki do naroży z dedykowanymi do bezwypływkowego czyszczenia narzędziami. Oczyszczarki, ponieważ na tym centrum multifunkcyjnym oprócz zgrzewania bezwypływkowego można zgrzewać także metodami tradycyjnymi z wypływką regulowaną za pomocą serwomotorów w zakresie od 0,2 mm do 2,0 mm. Ma to istotne znaczenie, gdyż podobne metody oferowane przez konkurencję i przez nas dotyczą zgrzewania bezwypływkowego tylko pod kątem 90 stopni. Mając uniwersalne multifunkcyjne centrum zgrzewająco-czyszczące producent może zaoferować swojemu klientowi w przypadku okien łukowych, trójkątnych, czy trapezowych możliwość wyboru, czy chce wszystkie okna z jednakowymi narożami, czy jedne tak, a inne tak. Poza tym oczyszczarka służy także jako centrum obróbcze, na którym są wiercone zawiasy w ramach i są frezowane wystające narożniki tzw. „trójkąty” zewnętrzne profili o różnej szerokości dla okien ze słupkiem ruchomym.

Nowa metoda zgrzewania Q-FORM PREMIUM daje bardzo duże możliwości zgrzewania w sposób tradycyjny z wypływką regulowaną automatycznie w zakresie 0,2 do 2,0 mm i oczyszczaniem jedno lub dwustronnie z ryflem i/lub bezwypływkowo profili z okleinami foliowymi kolorowymi, drewnopodobnymi, fornirem drewnianym, nakładkami aluminiowymi tzw. aluschalami jedno i dwustronnymi, a także profili z rdzeniem z włókna szklanego, czy z przekładkami wewnątrzkomorowymi aluminiowymi np. Schüco Living AluInside, i również w systemie okien drewnopodobnych HFL! W przypadku Schüco Living AluInside stosowany jest dodatkowo specjalny frez trzpieniowy do frezowania wewnątrz komorowych przekładek aluminiowych stosowanych w tych profilach, aby móc zgrzewać tego typu konstrukcje bez ich wcześniejszego przygotowania na osobnym stanowisku pracy. Razem z wysokiej jakości specjalnymi, uniwersalnymi prowadnicami systemowymi sprężynowymi, dla profili z uszczelkami, klient zyskuje jeszcze większą jakość oferowanych przez siebie produktów!

Poniżej na schemacie technicznym przedstawiono przykładowy layout multifunkcyjnego centrum zgrzewająco-czyszczącego Q-FORM PREMIUM od URBAN Polska:

 

Najważniejsze zalety nowej metody zgrzewania Q-FORM PREMIUM to:

  • korekta kąta uciętych profili przed zgrzaniem,
  • bardzo korzystny stosunek ceny do wydajności,
  • wysoka wydajność centrum zgrzewająco-czyszczącego,
  • znakomita wytrzymałość naroży,
  • perfekcyjny design okna zarówno na białych profilach jak i kolorowych,
  • niskie koszty eksploatacyjne,
  • łatwa, przyjazna i nieskomplikowana dla użytkowania obsługa,
  • brak konieczności zdejmowanie przed zgrzewaniem folii ochronnej - jak w innych metodach (do usunięcia 16 foli ze zgrzewanego elementu),
  • wszystkie funkcje i parametry zgrzewania ustawiane automatycznie przez PC i CNC za pomocą serwoos.

Metoda zgrzewania Q-FORM PREMIUM jest już jakiś czas dostępna w ogólnoświatowej sieci sprzedaży URBAN. Na tego typu centrach pracuje kilka firm w Polsce i wiele w Europie. Jeśli będą Państwo zainteresowani tą nową innowacyjną metodą zgrzewania to prosimy o kontakt z naszym działem handlowym pod numerem telefonu 068 478 78 00 lub e-mail: office@u-r-b-a-n.pl.

Może zainteresuje Cię również: