O NAS

Głównym profilem działalności firmy URBAN Polska jest produkcja, sprzedaż maszyn i urządzeń do produkcji stolarki z PCV, aluminium oraz stali. W przeważającej mierze są to technologie własne i partnerów, których marka i renoma są od lat znane i cenione na całym świecie.

Współpracując z licznymi partnerami jesteśmy w stanie zaopatrzyć każdej wielkości zakład produkcyjny w najnowsze technologie od A do Z, dla przemysłu okiennego i nie tylko. Na rynku polskim URBAN POLSKA działa od maja 2001 roku, początkowo pod nazwą RAPID – URBAN, a później jako URBAN Polska Sp. z o.o.

Po siedmiu latach od rozpoczęcia działalności, w specjalnej strefie ekonomicznej URBAN POLSKA postawił nowoczesny zakład, w którym oprócz sprzedaży maszyn zajmuje się produkcją urządzeń dla przemysłu okiennego.

W zakładzie oprócz biurowca znajdują się pomieszczenia magazynowe, hala remontowa oraz hala produkcyjna ze spawalnią oraz lakiernią proszkową. Poprzez dywersyfikację firma znacznie rozszerzyła zakres swojej działalności i pozyskała wielu nowych odbiorców na rynku krajowym i zagranicznym, włącznie z tak egzotycznymi rynkami jak Wietnam, Mongolia czy Senegal. Teraz oprócz maszyn i urządzeń nasza oferta wzbogacona została również o narzędzia, części zamienne, usługi ostrzenia narzędzi, serwis oraz doradztwo.

Z racji posiadania dużej powierzchni magazynowej jesteśmy w stanie w krótszym niż dotychczas czasie, w jeszcze szerszym zakresie realizować zamówienia naszych odbiorców.

Produkując urządzenia pomocnicze, które niejednokrotnie wykonywane są według indywidualnych potrzeb i projektów, jesteśmy jeszcze bardziej elastyczni i konkurencyjni.

Z myślą o naszych klientach rozwinęliśmy dział serwisu, z tego powodu skróciliśmy do bezwzględnego minimum czas reakcji serwisowej oraz późniejsze koszty usług pogwarancyjnych.

Dzięki tak zwanej usłudze „serwis na telefon” jesteśmy do dyspozycji naszych klientów 24 godziny na dobę, a czas interwencji i realizacji zamówień serwisowych skrócił się do minimum. Jako jedni z niewielu w kraju dysponujemy tak licznym składem wykwalifikowanych serwisantów, rozmieszczonych na terenie całej Polski.

Ponieważ nadrzędną sprawą jest dla nas zadowolenie naszych klientów, dlatego tak ogromną wagę przykładamy do jakości oferowanych przez nas usług. Dysponujemy kompetentną i wykwalifikowaną kadrą, która systematycznie jest szkolona w zakładach naszych partnerów. Nasi doradcy handlowi służą nie tylko pomocą w zakresie doboru odpowiednich urządzeń, maszyn i technologii, ale również w pozyskiwaniu środków unijnych na zakup nowoczesnych technologii.

1950 Josef Urban Senior zakłada firmę URBAN Elektrotechnik
1968 Powstaje pierwsza maszyna do produkcji okien z tworzywa sztucznego
1972 Josef Urban Junior zakłada firmę URBAN GmbH & Co Elektrotechnik
1973 Początek konstruowania automatycznych zgrzewarek jedno i wielogłowicowych
1976 Stworzenie pierwszej oczyszczarki do wypływek dla profili PVC
1980 URBAN GmbH & Co Elektrotechnik KG zmienia nazwę na URBAN GmbH & Co Maschinenbau KG
1982 Powstaje nowa linia produktów
1988 Budowa czterogłowicowej zgrzewarki AKS 1400
1989 Wejście branży w erę automatyzacji dzięki urządzeniem wielogłowicowym do oczyszczania typu SV 800
1994 Pierwsza oczyszczarka w rewolucyjnej technice typu SV 610
1998 Automatyzacja procesu okuwania poprzez automatyczną stację do okuwania skrzydeł FBA 2500
1999 Początek partnerstwa z firmą RAPID Maschnienbau GmbH
2000 Nowa koncepcja zgrzewarek typu AKS 8000
2001 Prezentacja nowej oczyszczarki CNC z osiami High Speed
2001 W Polsce powstaje oficjalny partner URBAN GmbH & Co. Maschinenbau KG
2008 Oddano do użytku pierwszą halę magazynowo-produkcyjną wraz z biurowcem w żarskiej strefie przemysłowej
2009 Do grona partnerów URBAN Polska dołącza niemiecki producent wysoce zaawansowanych centrów tnąco-obróbczych firmy SCHIRMER
2010 Wprowadzenie do produkcji seryjnej własnej koncepcji systemów logistycznych do stolarki otworowej
2012 Pozyskanie dotacji z Unii Europejskiej na zakup Centrum Obróbczego do stali oraz narzędzi do tworzenia projektów maszyn
2013 Wprowadzenie na rynek innowacyjnego produktu - Frezarki CNC do uszczelek DFM 200
2015 Budowa drugiej hali magazynowo - produkcyjnej pod potrzeby produkcji własnej
2017 Budowa łącznika między między naszymi halami magazynowymi w celu usprawnienia transportu i produkcji.
2021 Rozpoczęcie budowy kolejnej nowej hali produkcyjnej.