Centrum cięcia lub cięcia i obróbki profili stalowych SCHIRMER od URBAN POLSKA

Centra te mogą współpracować zarówno z centrum tnąco-obróbczym Schirmer do PCW ze stalą, jak i osobno. Wydajność takiego centrum odpowiada wydajności maszyny TANDEM od Schirmer, czyli ok. 2500 elementów stali na 8-godzinną zmianę. Może ono ciąć elementy stalowe i podawać je na stole odbiorczym operatowi lub może być zintegrowane z robotem do automatycznego wsuwania stali w komory profili PCW.
 
W takim przypadku dla każdego ciętego elementu PCW cięta jest odpowiedniej długości stal 1:1. Wysyła się optymalizację cięcia PCW do centrum cięcia PCW i do tej optymalizacji ucinane są odpowiedniej długości elementy stalowe wsuwane manualnie lub automatycznie przy dynamicznym buforze poprzecznym. Tutaj też znajduje się PC Display dla obsługującego maszynę przy ręcznym miejscu wsuwania stali (wyświetlacz jest konfigurowalny).
 
Standardowo centrum cięcia stali wyposażone jest w tarczę tnącą pod kątem 45 i 90 stopni, ale w opcji może być wyposażone w jednostkę tnącą sterowaną NC 45-135 stopni. W jednym i drugim przypadku posiada dwa moduły liniowe z kleszczami chwytającymi do transportu i odtransportowania zbrojenia stali z piły za pomocą wysoko dynamicznego trójfazowego serwo silnika. Opcją rozbudowy maszyny jest również moduł obróbczy G, 6-osiowy (lub 3-osiowy), do stali z elementami mocującymi i integracją ze sterowaniem, wyposażony w 1 do 6 silników obróbczych do wykonywania np. obróbek drzwiowych w profilach stalowych.
 
Wersja centrum tnącego wolnostojącego posiada własne, niezależne sterowanie  „stand-alone” i PC, na którym wyświetlane są wszystkie niezbędne dla operatora informacje, takie jak: numer i rodzaj ciętej stali, długość cięcia, numer wózka i przegrody, do której należy stal po ucięciu odłożyć. W opcji można je wyposażyć w drukarkę etykiet manualną lub automatyczną. Następnie wózek trafia na stanowisko manualnego wsuwania stali, gdzie albo na monitorze od centrum do PCW Schirmer wyświetlane są numery wózka i przegrody, z której należy wyciągnąć stal i włożyć do PCW, lub informacje takie są zawarte na etykiecie w przypadku centrów cięcia i obróbki innych producentów.
Przy centrum wolnostojącym w standardzie jest automatyczny pomiar długości sztangi stali na stole załadowczym (za pomocą 11 czujników świetlnych od dołu). Długości reszt są automatycznie rozpoznawane i nie muszą być ręcznie mierzone i wprowadzane. Standardem jest również diagnoza zdalna poprzez sieć firmową zintegrowaną w komputerze maszyny, kompletnie z oprogramowaniem komunikacyjnym. Stół załadowczy wykonany jest w wersji okładziny ze stali nierdzewnej z napędem łańcuchowym dla 12 profili wzmocnień stalowych 4,5” lub 6” konfigurowany pod konkretne wielkości przekrojów  wzmocnień stalowych. Cała maszyna jest albo ogrodzona siatką bezpieczeństwa, albo może być zamknięta w kabinie dźwiękochłonnej.
 
W celu zasięgnięcia dalszych informacji prosimy o kontakt z działem handlowym URBAN POLSKA pod numerem telefonu 068 478 78 00 lub e-mail: office@u-r-b-a-n.pl oraz bieżące śledzenie kanału URBAN POLSKA na YouTube i na www.u-r-b-a-n.pl.

 

Źródło: Oknonet.pl

Może zainteresuje Cię również: