AWILUX

Topowi producenci okien chętnie inwestują w automatyzację produkcji. Dlatego też leszczyński producent stolarki okiennej i drzwiowej, firma AWILUX, wzbogaciła swój park maszynowy o najnowocześniejsze 5-osiowe centrum obróbczo-tnące produkcji Schirmer od URBAN POLSKA. To już 43 maszyna w Polsce o tak wysokim stopniu automatyzacji.
Od dawna u producentów okien i drzwi zauważyć można tendencję do automatyzacji produkcji. Dzieje się tak nie tylko ze względu na brak kadr, ale również w związku z różnymi nieprzewidywalnymi zdarzeniami, jak chociażby pandemie (epidemie), które mogą doprowadzić do absencji pracowniczej. Stąd tam, gdzie jest to możliwe, producenci starają się zastąpić ludzi maszynami, robotami czy zaawansowanymi liniami produkcyjnymi, a zasoby pracownicze przesunąć w obszary, w których występują większe potrzeby kadrowe.

Dostarczając precyzyjnie dopasowane do potrzeb każdego rodzaju inwestycji wysokiej jakości rozwiązania w zakresie stolarki okienno-drzwiowej i akcesoriów, firma AWILUX zakupiła maszynę wyróżniającą się szeregiem elementów.

Może zainteresuje Cię również: