MS więcej niż OKNA wyposażone w maszyny SCHIRMER od URBAN Polska

MS więcej niż OKNA (firma w 100% z polskim kapitałem) zajmują się produkcją okien od niemal 30 lat. Obecnie zatrudniają blisko 500 pracowników i zajmują się produkcją okien i drzwi z PVC, aluminium i drewna, a także szyb zespolonych oraz rolet, moskitier i żaluzji fasadowych.
 
Obecnie do swojego niedawno otwartego nowego zakładu firma zamówiła kolejne już centrum tnąco-obróbcze MEDIUM do PVC ze stalą oraz profesjonalne, wysokowydajne centrum do cięcia wzmocnień stalowych o grubości ścianek nawet do 5 mm. Centrum MEDIUM jest drugą tak wydajną maszyną po działającym już od lata tego roku TANDEMIE w zakładzie pomorskiego producenta okien. Maszyny SCHIRMER, oprócz standardowych obróbek w PVC i PVC ze stalą, wykonują dodatkowe operacje bez straty wydajności.
 
Głównie chodzi o frezowanie uszczelek na dwóch stacjach frezujących przy dynamicznym buforze na 28 profili w maszynie TANDEM i stacji INLINE w maszynie MEDIUM, gdzie te operacje są wykonywane w ciągu technologicznym przed buforem. Firma MS zdecydowała, że oprócz frezowania uszczelek, stacje będą rozbudowane o dodatkowe magazyny narzędzi do frezowania słupków. 
 
Ponieważ coraz trudniej dzisiaj o pracowników, zdecydowano i zamówiono maszyny, które same automatycznie okuwają ramy w zaczepy obwodowe (od 3 do 6 zaczepów podawanych z automatycznych podajników zasypowych lub magazynków sztangowych i przykręcających automatycznie te zaczepy wkrętarkami na serwo napędach). Dzięki temu odchodzi już czynność okuwania na późniejszym etapie produkcji. 
 
 
Zarząd spółki MS więcej niż OKNA podjął również decyzję o automatyzacji procesu cięcia wzmocnień stalowych i w tym celu zamówił dedykowane do tego centrum cięcia stali produkcji SCHIRMER od URBAN Polska. Centrum posiada stół załadowczy na 12 profili długości do 6500 mm oraz stół odbiorczy na wiele uciętych odcinków wzmocnień stalowych, a pomiędzy nimi jest kilka numerycznie sterowanych zespołów kleszczy chwytających do transportu i odtransportowania zbrojenia stalowego z piły do stali, napędzanych za pomocą wysoko dynamicznego serwo silnika. Sama operacja cięcia jest wykonywana za pomocą freza tarczowego wyposażonego w napęd serwo posuwu.
 
Zespół URBAN Polska życzy firmie MS więcej niż OKNA zadowolenia z pracy na nowych centrach tnąco-obróbczych i dziękuje za zaufanie, którym został obdarzony.

Żródło: Oknonet.pl

Może zainteresuje Cię również: