FRAMEX automatyzuje produkcję stawiając na rozwiązania SCHIRMER/URBAN

Firma FRAMEX zamówiła w URBAN POLSKA wysokowydajne centrum tnąco-obróbcze SCHIRMER do profili PVC z automatem do przykręcania wzmocnień stalowych i wiercenia dybli typu AMS 6020DB marki URBAN.

Oba urządzenia cechuje bardzo duża wydajność oraz elastyczność funkcji realizowanych zadań produkcyjnych. Nowo zakupione centrum to również łatwość i prostota obsługi przez tylko jednego operatora przy maszynie. Trzytarczowy dolny moduł tnący i 6-osiowy moduł obróbczy pozwalają na jednoczesną obróbkę profilu dwoma narzędziami z dwóch stron, co znacznie zwiększa wydajności maszyny.

Obróbki zachodzą w procesie ciągłym – w nieprzerwanym cyklu w wielu miejscach maszyny jednocześnie. Profil jest szybko (270 m/min) i dokładnie pozycjonowany poprzez kleszcze transportowe oraz automatycznie ustawiane prowadnice profili (dla różnych krawędzi w profilach: pionowo 8 pozycji, poziomo 8 pozycji) z wysoko dynamicznymi magnetycznymi silnikami liniowymi. Maszyny sterowane są za pomocą sterowania bazującego na EtherCAT z systemem SPS firmy Beckhoff z najnowszym sterowaniem dostępne tylko dla firmy SCHIRMER – TwinCAT NCI 6650-0050.

Istotne jest również to, że przy cięciu profili uszczelka jest stabilna dzięki dociskom uszczelek, a odsunięcie modułu cięcia od modułu obróbczego pozwala na osiągniecie wysokiej wydajności cięcia (znacznie ponad 2000 kawałków profili na zmianę). Wszystkie prowadnice, po których przesuwane są profile, wykonane są ze stali nierdzewnej – podobnie jak i stół załadowczy, co znacznie wydłuża żywotność maszyny (zwłaszcza gdy profile są cięte i obrabiane po wzięciu ich z zewnątrz hali i gdy komory mogą być jeszcze wypełnione wodą). 

Maszyna posiada trzy szybkie napędy liniowe z chwytakami do transportowania profili, które pracują „ręka w rękę”. Chwytaki służą zarówno do transportowania, jak i do pozycjonowania profili, przy czym górne powierzchnie profili są zawsze optymalnie chronione poprzez specjalną technikę chwytania z boku profila. Dzięki temu możliwe jest nie tylko transportowanie niemalże wszystkich profili, ale też i obróbka tych profili niezależnie od techniki docisków pneumatycznych. Kilka kleszczy transportowych pracuje jeden za drugim, zgodnie z zasadą „ręka w rękę” („hand-in-hand”) i  dlatego są bardzo wydajne.

Centra SCHIRMER są już dobrze znane wszystkim profesjonalnym producentom stolarki okiennej w Polsce. Dzięki budowie modułowej przed kupującym nie pozostawia się zamkniętych drzwi w kwestii dalszej rozbudowy maszyny o kolejne funkcje obróbcze na profilu PVC i PVC ze wzmocnieniem czy też moduły frezujące profile i uszczelki oraz okuwające zaczepami kompletną ramę i słupek okienny. Maszynę można także doposażyć w robota sortującego. 

 Nawet po kilku latach użytkowania centrum można podjąć się dalszego rozbudowania lub modyfikacji funkcjonalno-użytkowej maszyny według nowych oczekiwań klienta i ewentualnie nowych produktów czy też rynków – tłumaczą przedstawiciele URBAN POLSKA. Już wielu klientów przekonało się o tym, że centra SCHIRMER pozostają bezkonkurencyjne, jeżeli chodzi o ich jakość, żywotność, funkcjonalność i modułowość budowy. To już ponad 2500 maszyn na Świecie i prawie 70 w Polsce. Po prostu z maszynami SCHIRMER można wszystko, stąd decyzja firmy Framex o nowej inwestycji – dodają przedstawiciele URBAN POLSKA.

Zapytaliśmy właścicielkę firmy FRAMEX, Panią Magdalenę Goławską dlaczego zdecydowała się Pani na zakup centrum obróbczo-tnącego w URBAN Polska?

„Framex, jako jeden z wiodących producentów stolarki w regionie północno-zachodniej Polski inwestuje w najwyższej klasy maszyny i urządzenia. Jeszcze przed pandemią, podczas targów w Norymberdze firma Urban pokazała wysokowydajne centrum tnąco-obróbkowe i przyznam, że maszyna ta zrobiła wtedy na mnie ogromne wrażenie. Widząc maszynę w akcji, można stwierdzić z całą pewnością, że oko ludzkie nie jest w stanie za nią nadążyć. Z całą odpowiedzialnością stwierdzam, że ta maszyna nie ma sobie równych na rynku. Zresztą zakup jej jest dla nas kolejnym milowym krokiem i otwiera nam drogę do wdrożenia kolejnych nowoczesnych technologii. Co mnie cieszy najbardziej, to to, że Urban gwarantuje stabilne rozwiązania - sama instalacja przebiegła sprawnie i w krótkim czasie maszyna została wdrożona do liniowej produkcji. Maszyna jest zbudowana modułowo, co oznacza, że możemy bez problemu dołożyć jej następne moduły i cieszyć się z jej niezawodności.

 Wybór na dostawcę firmy Urban nie jest przypadkowy. Ostatnie nasze maszynowe inwestycje lokujemy właśnie w firmie Urban, choćby niedawny zakup liniii zgrzewająco-czyszczącej, frezarek, magazynu wyrobów gotowych, pokazał nam, że firma Urban to solidny dostawca oraz, że ma dobrze działający serwis posprzedażny maszyn. Możemy ich polecać z czystym sumieniem.

Uroczyste uruchomienie uczczone zostało biesiadą - tak, żeby centrum dobrze służyło. Zobaczcie sami jak dobrze się bawiliśmy, był taniec z ogniem, rozgrywki w tenisa stołowego a także tańce przy muzyce.”

Źródło: Oknonet.pl

 

 

 

 

Może zainteresuje Cię również: