Kontynuacja dobrej współpracy pomiędzy URBAN Polska a PRIMA Inowrocław

URBAN Polska uruchomił w fabryce okien i drzwi PRIMA z Inowrocławia nową linię zgrzewająco-czyszczącą. To już kolejna inwestycja w maszyny dostarczane przez URBAN Polska dokonana przez producenta z ponad 32-letnią tradycją.

Wcześniej „odmłodzony” został park maszynowy związany z cięciem i obróbkami profili. Starszy model centrum obróbczego PBZ 3 Thorwesten Maschinenbau GmbH wymieniony został na nowszy odpowiednik PBZ 4 z jeżdżącą wkrętarką przykręcającą wzmocnienia stalowe na stole załadowczym. 
 
Centrum cięcia profili zostało zastąpione również nową maszyną Thorwesten Maschinenbau GmbH ASZ z rozszerzonym zakresem cięcia kątów ustawianym bezstopniowo od 22,5° do 157,5°, z optymalizacją cięcia w pojedynczych sztangach i zdalną diagnostyką błędów wyświetlaną na ekranie i zdalnym usuwaniem usterek.
Z kolei nowa linia zgrzewająco-czyszcząca jest przygotowana do zgrzewania profili standardowych i profili akrylowych. Wyposażona jest w noże ze stali utwardzanej do akryli oraz w potrójne agregaty do wykończania naroży na gładko, z V-nutem i rowkiem, z regulowaną wypływką (osobno dla noży górnych i dolnych). 
 
Bardzo istotna była dla właścicieli zakładu możliwość wykańczania naroży w trzech różnych wariantach, zwiększających estetykę produktu końcowego, jakim jest wysokiej jakości okno produkowane w zakładzie inowrocławskiego producenta. Dodatkowo linia ta została wyposażona w jednostkę FBS przeznaczoną do frezowania naroży zewnętrznych profili PVC o różnej szerokości dla okien ze słupkiem ruchomym i w głowicę do wiercenia zawiasów w ramach ESB, zgrzewanie C pod progi aluminiowe oraz wiele innych nowych przydatnych funkcji.
Mamy nadzieję, że podobnie jak poprzednie maszyny, te również będą służyć bezawaryjnie wiele, wiele lat. Tego firmie PRIMA życzymy – mówią przedstawiciele URBAN POLSKA.
Źródło: Oknonet.pl
 

Może zainteresuje Cię również: