AMBERLINE z Kołobrzegu z innowacyjną technologią produkcji okien od URBAN POLSKA.

W ramach realizacji projektu–POIR.03.02.01 - 32 - 0005/ 18-00 Udoskonalenie wytwarzanych okien PVC poprzez wdrożenie wyników prac badawczo-rozwojowych – oraz własnym dodatkowym udziałem rozwiązań patentowych, firma AMBERLINE z Kołobrzegu wdrożyła w swoim zakładzie innowacyjną produkcje stolarki z PVC z dodatkowym elementem w okuciu o nazwie AMBERLINE.

Ogólnie, nowo zaprojektowany i opatentowany system okucia pozwala na ponadprzeciętne zwiększenie odporności okna na włamanie przez zastosowanie dodatkowego elementu ryglowania okna (zaczepu Amberlock). Szczegóły techniczne u przedstawicieli handlowych firmy AMBERLINE. Dodatkowy zaczep w ramie jest montowany w sposób automatyczny na nowo zakupionym w ramach projektu centrum tnąco-obróbczym SCHIRMER, Typ BAZ 1000-G8 / VU / „Tandem“ wraz z centrami obróbczymi profili, Typ SBZ I / II / III / IV – jest to jedna z największych maszyn w Polsce.

Dostawca centrum zintegrował własny system automatycznego montażu zaczepu wraz z opatentowanym zaczepem ramowym firmy Amberline. Dodatkowo cały proces cięcia i obróbek na profilach PVC odbywa się w sposób kompletnie automatyczny wraz ze wszelkimi frezowaniami, wierceniami, cięciem profili ram, skrzydeł i słupków. Firma AMBERLINE, jako pierwsza w Polsce, zakupiła także najnowocześniejsze, multifunkcyjne linie zgrzewająco-czyszczące firmy URBAN-Q-FORM PREMIUM. Pierwsza linia pracuje już od ponad półtora roku, natomiast druga prawie od roku.

Multifunkcyjne linie Q-FORM PREMIUM firmy URBAN pozwalają na bardzo szybką produkcję na jednej maszynie zgrzewającej wszystkie rodzaje form naroży metodą bezwypływkową, z ograniczeniem wypływki „V-Nut 0,2 mm” oraz standardowo 2 mm, a także produkcję okien z nakładkami aluminiowymi tzw. „aluschale”.  Dodatkowo zainstalowana w procesie oczyszczarka pozwala zarówno na wiercenie w sposób automatyczny zawiasów w ramie, jak i frezowanie profili skrzydeł o różnych szerokościach. Oczywiście profile ramy zgrzewane są z zamontowanymi w sposób automatyczny okuciami ramy. To wszystko można zintegrować w jednej linii Q-FORM PREMIUM firmy URBAN.

Wiesława Wędołowicz, Prezes firmy Amberline: W całej historii mojego prowadzenia firmy zawsze najważniejszym aspektem i motywacją do działań był klient; jego zadowolenie z obsługi naszego zespołu oraz zadowolenie z użytkowania produktów  Amberline. Dlatego zawsze bez wahania inwestowałam w modernizację i automatyzację produkcji. Warto w tym miejscu może przypomnieć, że jako pierwsi na rynku wprowadziliśmy z myślą tylko i wyłącznie o naszych klientach możliwość podglądu procesu produkcji zleceń w czasie rzeczywistym, tak aby odbiorca wiedział, na jakim etapie jest produkcja jego okien.

Obecnie intensywnie, razem z zespołem specjalistów, wdrażamy zaawansowane rozwiązania z zakresu automatyzacji produkcji, w celu sprawniejszej i jeszcze szybszej obsługi klienta oraz jeszcze bardziej precyzyjnej, szybkiej i bezbłędnej produkcji okien. W dobie architektonicznych trendów w kierunku indywidualnych, skomplikowanych projektów, celem nadrzędnym moich planów rozwoju firmy są nowatorskie rozwiązania oraz technologia przyszłości, które umożliwią klientom Amberline spełnienie ich architektonicznych planów i marzeń. Polecam firmę URBAN POLSKA jako partnera do takich innowacyjnych zadań.

AMBERLINE obecnie może wytyczać drogę innowacji technologicznej, produkcyjnej i produktowej na rynkach całej Europy i świata – skomentował Janusz Bubień, Prezes URBAN POLSKA Sp. z o.o.

Może zainteresuje Cię również: